Hospitality-rekord og nye koncepter 

Ved UEFA Conference League kampen mod Chelsea FC skrev F.C. København et nyt kapitel i Parkens historie. 

I de nyombyggede, eksklusive hospitality lounger på A tribunen bød vi 3000 spisende gæster velkommen. Og for første gang nogensinde blev der budt på tre-retters gastronomimenu, burgere og andet - både før og efter kampen. 

Den hidtidige rekord fra kampen mod Manchester City på ca. 2600 kuverter blev altså overgået, og det nye koncept, After-Match-Hospitality, var en udsolgt succes med 500 gæster, der foretrak at spise og drøfte kampen efter slutfløjt. 

Den betragtelige millioninvestering i de nye lounger sikrer, at Parken nu kan levere en international oplevelse på samme niveau som de førende stadions i resten af Europa. 

Med udgangspunkt i succesen og den positive feedback vil vi fremover tilbyde After Match Hospitality i forbindelse med udvalgte kampe. 

Vi kigger desuden nærmere på muligheden for at udvikle et partnerskabsprodukt med spisning efter kampen. 

Se hospitality-mulighederne ved hver af de fem store hjemmekampe i mesterskabsspillet her, eller læs mere om fast adgang til eksklusive oplevelser som F.C. København partner - Find mulighederne her  

hospitality

hospitality

hospitality

hospitality

hospitality